Sprawdź naszą najnowsza ofertę wycieczek!

 • Autokary

  Oferujemy wynajem autokarów

 • Tropem dinozaura

  Zwiedzanie Bałtowskiego Parku Jurajskiego

 • Wycieczki zagraniczne

  Wilno, Troki

 • Wycieczki zagraniczne

  Wilno, Kowno, Troki

Poleski Park Narodowy

Ilość dni: 1 dzień

Zwiedzanie Ośrodka Dydaktyczno – Muzealnego PPN w Załuczu Starym

Mini ścieżka dydaktyczna “Żółwik” (Długość około 0,5 km, przebiega przy muzeum PPN. Przeznaczona dla najmłodszych gości Parku. Przedstawia m.in. strukturę lasu, opisuje życie żółwia błotnego.

 

Zajęcia na jednej ze ścieżek przyrodniczo – dydaktycznych na terenie PPN:

“Spławy”(Długość około 3,5 km. Ścieżka wyposażona jest w kładkę i miejsca do wypoczynku z zadaszeniami. Prezentuje cenne zespoły leśne: brzezinę bagienną, a także torfowisko przejściowe i różne typy łąk. Obecnie ze względu na swe położenie w pobliżu Muzeum PPN i atrakcyjny przebieg jest najczęściej odwiedzanym obiektem PPN.)

Dąb Dominik”(Długość ok. 4 km, początek koło wsi Łomnica, na polu biwakowym. Ścieżka w części prowadzącej po torfowiskach wyposażona jest w kładkę i platformy widokowe. Część kładki prowadzącej nad brzeg jeziora przystosowana jest do zwiedzania przez niepełnosprawnych. Ścieżka prowadzi początkowo przez różne typy lasów: grąd niski, grąd typowy,. W dalszej części prezentowane są: jezioro, torfowiska, bór bagienny i torfianki. W roku 1998 wyznaczono dodatkowy odcinek ścieżki skracający jej przebieg. Dodany fragment prowadzi przez brzezinę bagienną. Skrócona trasa jest często wybierana przez grupy zorganizowane.)

“Perehod”(Długość około 5 km. Początek ścieżki we wsi Pieszowola, za parkiem podworskim. Ścieżka prowadzi przez kompleks stawów. Wyposażona jest w ogrodzone miejsce do wypoczynku z zadaszeniem i parkingiem, a także wieżę widokową (w specjalny sposób zamaskowaną) i schron obserwacyjny. Ścieżka ma charakter ornitologiczny, najciekawsza jest w czasie przelotów ptaków wiosną i jesienią. Jej końcowy odcinek przechodzi przez wyspowy bór świerkowy będący na tym terenie rzadkością ekologiczną.)

OGNISKO

 

Koszt w PLN/osobę: 55PLN / 35os.; 50PLN / 40os. 


UWAGA:

Wszystkie z proponowanych wycieczek można modyfikować do potrzeb naszych klientów.
W koszt wycieczki wliczono: opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie, przejazd autokarem, bilety wstępu.
Ceny tu przedstawione są cenami brutto.

 

Facebook

Info

Informacje umieszczone na tej  stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.