Sprawdź naszą najnowsza ofertę wycieczek!

 • Autokary

  Oferujemy wynajem autokarów

 • Tropem dinozaura

  Zwiedzanie Bałtowskiego Parku Jurajskiego

 • Wycieczki zagraniczne

  Wilno, Troki

 • Wycieczki zagraniczne

  Wilno, Kowno, Troki

Porady praktyczne

Pomoc w podróży

Na granicy

Paszport - to najważniejszy dokument w podróży. W zależności od kraju do którego się wybieramy, paszport musi być ważny od 6-12 miesięcy - licząc od daty powrotu z podróży. Pamiętajmy, że zawsze warto mieć go przy sobie. Jeśli zgubimy paszport, natychmiast powinniśmy zgłosić ten fakt rezydentowi lub bezpośrednio w ambasadzie.


Ważny dowód osobisty – podobnie jak paszport upoważnia turystę do przekraczania granic UE i Szwajcarii.

Wiza to kolejny dokument, który może być nam potrzebny. Wiza to zgoda na pobyt na terytorium danego państwa udzielona przez przedstawicielstwo dyplomatyczne tego kraju. Wiza jest ważna tylko przez pewien określony czas.Dodatkowe wymagania - podczas przekraczania granic niektórych krajów mogą Państwo zostać poproszeni o okazanie vouchera – dokumentu potwierdzajacego zakup imprezy turystycznej.

 

Gotówka – przepisy niektórych państw wymagają, aby przy wjeździe posiadać określoną minimalną ilość gotówki.

Pomoc konsularna


Ubezpieczenia

Wymarzony wyjazd, wspaniała pogoda, przyjemność wypoczynku... Życzymy Państwu tego z całych sił. Jednak nie sposób przewidzieć wszystkiego, dlatego warto zabezpieczyć się wcześniej. Zachęcamy do skorzystania z dodatkowych ubezpieczeń, szczególnie jeśli planujemy ekstremalne rozrywki – zakup polisy zajmie tylko chwilę, a być może pozwoli uniknąć kosztów i nerwów w nieoczekiwanych sytuacjach. Naprawdę warto.

Porady zdrowotne

Zanim wyjedziemy

Wyjeżdżając do innego kraju trzeba mieć na uwadze sprawy zdrowotne. Zmiana klimatu, stref czasowych i sposobu odżywiania mogą mieć wpływ na nasze samopoczucie. Warto zapoznać się z wszystkim, co dotyczy zdrowia w miejscach, w których będziemy przebywać. Doradzamy wizytę u lekarza specjalisty– on najlepiej będzie wiedział czy i jakie podjąć środki.


Szczepienia

Wyjazdy do niektórych krajów wiążą się z koniecznością poddania się szczepieniom ochronnym. W większości przypadków są to nieobowiązkowe, ale zalecane szczepienia. Zanim wybierzemy się na egzotyczną wycieczkę skonsultujmy się z najbliższą placówką medyczną a najlepiej wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczna. Pamiętajmy - szczególnie jeśli planujemy podróż z dziećmi – tu chodzi o nasze zdrowie, a nawet życie.

Apteczka

Warto ją mieć zawsze pod ręką. Niektórych leków możemy nie znaleźć w innych krajach. Poza tym szkoda tracić czas na poszukiwanie apteki, gdy pojawi się potrzeba zażycia leku. Pamiętajmy, aby tak zapakować naszą apteczkę, aby chronić ją przed wilgocią i wysoką temperaturą otoczenia. Zawartość apteczki warto skonsultować z lekarzem specjalistą.
 

Facebook

Info

Informacje umieszczone na tej  stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.